خانه / آموزش وردپرس / کامل ترین راهنمای سئو وردپرس برای مبتدیان (قدم به قدم)

کامل ترین راهنمای سئو وردپرس برای مبتدیان (قدم به قدم)

اگر به دنبال ایجاد ترافیک بیشتر برای سایت خود هستید، بهبود سئو ی (SEO) وب سایت وردپرس یا وبلاگ تان حیاتی و مهم است.

متاسفانه بسیاری از آموزش های موضوعی درباره ی سئو وردپرس کاربرد چندانی ندارنند. ما در این مقاله در مورد وردپرس ،در زمینه SEO  به شما کمک می کنیم تا سئو وردپرس خود را بهبود ببخشید و ترافیک طبیعی بیشتری را به سایت خود جذب نمایید.

کامل ترین راهنمای سئو وردپرس برای مبتدیان (قدم به قدم)
کامل ترین راهنمای سئو وردپرس برای مبتدیان (قدم به قدم)

شما ممکن است  از کارشناسان بشنوید که وردپرس یک سایت دوستانه است. به این دلیل که بسیاری از مردم برای شروع ساخت وبلاگ یا وبسایت خود سیستم مدیریت محتوی وردپرس را انتخاب می کنند.

حتی اگر شما در حال حاضر زمینه بهینه سازی وب سایت خود را برای موتورهای جستجوگر فراهم کرده اید، روشها و استراتژی های فراوانی برای بهبود رتبه و یا حفظ رتبه وجود دارد.

 

جنبه‌های بسیاری برای سئو وجود دارد، از جمله :

 • بهینه سازی وب سایت برای کلمات کلیدی
 • ساخت لینک های داخلی
 • گرفتن بک لینک از سایت های مرتبط

که همه ی این موارد را شامل می شود. برای آسان تر شدن کار، ما یک جدول محتوا ایجاد کرده ایم تا به شما کمک کنیم . کافی است بخش های مختلف این مقاله را با کلیک کردن دنبال نمایید.

 

جدول محتوا

معرفی

مبانی سئو وردپرس

 

بهترین پلاگین سئو وردپرس 

 

بهترین روش استفاده از سئو وردپرس 

 

سرعت و امنیت برای سئو وردپرس  

 

 

معرفی :

ما می دانیم که بهینه سازی (SEO) برای وردپرس می تواند برای مبتدیان تهدید کننده باشد، به خصوص اینکه اگر شما یک تکنسین حرفه ای نباشید.

اما جای نگرانی نیست چون هیچ چیز پیچیده ای ندارد. شما می توانید از همینجا شروع کرده تا اصول اولیه را یاد بگیرید، و سپس می توانید آنها را به وب سایت خود اضافه کنید.

 

سئو چیست؟

سئو چیست؟
سئو چیست؟

 

SEO یک مخفف به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. سئو به معنای فریب و یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر اخلاقی نیست.

آن‌ها برای کمک کردن به بهبود رویت و ارتباط وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه ‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند. سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در نتایج جستجو، می‌پردازد.

 

سئو فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی هستند؛ بنابراین وظیفه مهندسین SEO بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

 

چرا سئو مهم است 

یکی از جنبه‌های مهم SEO، سازگار کردن وب‌سایت شما با فهم کاربران و منطق موتورهای جستجو است.

موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع ترافیک برای اکثر وب سایت ها هستند. انجام سئو و بهینه سازی سایت، به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا موضوع و اهمیت هر صفحه و میزان کیفیت آن را بهتر متوجه شوند.

در واقع اضافه کردن یک ساختار مناسب و قابل فهم برای موتورهای جستجو به محتوای وب‌سایت‌ها، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سئو SEO است. فهم قابلیت‌ها و محدودیت‌های موتورهای جستجو به شما کمک می‌کند تا قالبی مناسب برای محتوای خود تهیه کنید و مطالب وب‌سایت خود را به‌ گونه‌ای قرار دهید که برای موتورهای جستجو قابل‌ درک و تجزیه و تحلیل باشد.

بدون SEO یک وب‌سایت نمی‌تواند به‌درستی در نتایج موتورهای جستجو دیده شود.  بنابراین اگر موتور جستجو نتواند وب‌سایت شما را مشاهده کند، مطمئناً کاربران نیز قادر به یافتن محتوای سایت شما نخواهند بود.

برای همه صاحبان کسب و کار، مهم است که موتور جستجوگر سایت آنها را مساعد ایجاد کنند، و با اینکار می توانند ترافیک را به حداکثر برسانند.

 

مبانی سئو وردپرس

فقط یادگیری چندین نکته اساسی SEO برای بهینه سازی سایت شما می تواند به افزایش قابل ملاحظه ای در ترافیک وب سایتتان کمک کند.

برای استفاده از تکنیک های زیر لازم نیست که نابغه باشید. اگر شما در حال حاضر از وردپرس استفاده می کنید، پس می توانید آنچه را که می خواهید انجام دهید.

حالا شروع به بهینه سازی وب سایت خود می کنیم .

 

تنظیمات ظاهر سایت وردپرس خود را بررسی کنید 

نمایش در موتورهای جستجو وردپرس دارای تنظیماتی است که می توانید به وسیله آن وبسایت خود را از دید موتورهای جستجوگر پنهان کنید.

هدف از این آپشن این است که قبل از قرار دادن وب‌سایت تان در دید عموم، فرصت کافی برای آماده سازی آن داشته باشید.

در هر صورت این امکان وجود دارد که این آپشن به طور تصادفی تیک خورده باشد و در نتیجه وبسایت شما از نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر حذف شود.

اگر وبسایت وردپرس شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر دیده نمی شود، اولین چیزی که باید بررسی کنید این آپشن است.

به سادگی در قسمت مدیریت سایت وردپرس خود وارد شوید و از تنظیمات خواندن بازدید کنید.

 

تنظیمات ظاهر سایت وردپرس خود را بررسی کنید 
تنظیمات ظاهر سایت وردپرس خود را بررسی کنید 

 

لازم است تا scroll (نوشته طولانی) کنید تا در نسخه فارسی به عنوان “نمایش به موتورهای جستجو” برسید و مطمئن شوید که کادر کنار- از موتورهای جستجو درخواست کند تا محتوای سایت را بررسی نکنند- تیک نخورده باشد.

در صورت نیاز تیک را بردارید و بر روی دکمه  ” ذخیره ی تغییرات ” کلیک کنید.

 

از ساختار سازگار با SEO در URL های وردپرس استفاده کنید

URL های سازگار با SEO، شامل کلماتی هستند که به روشنی به محتویات مطلب  لینک شده اشاره می کنند و به سادگی قابل خواندن هم برای اشخاص و هم برای موتورهای جستجوگر هستند.

بعضی از نمونه های URL های دوستانه SEO عبارتند از:

https://snapwp.ir/best-page-builder-wordpress-plugin/

https://snapwp.ir/5-best-contact-form-plugins-for-wordpress-compared/

 

توجه کنید که این لینک ها قابل خواندن هستند و هر کاربری با دیدن آن ها می تواند حدس بزند که با چه محتوایی مواجه خواهد شد.

چند مثال برای لینک های ناسازگار با قواعد  SEOرا ببینید:

https://snapwp.ir/?p=10467

http://example.com/archives/123

 

همانطور که می بینید این لینک ها از ارقامی استفاده کرده اند که ارتباطی با محتوای مطلب مربوطه ندارد و کاربر نمی تواند با دیدن این لینک ها حدسی در مورد محتوای مطلب بزند.

استفاده از ساختار سازگار با قواعد سئو برای پیوندهای یکتا در وردپرس می تواند شانس شما را برای کسب جایگاهی بهتر در موتورهای جستجوگر افزایش دهد.

در اینجا نحوه بررسی و به روزرسانی ساختار پیوندهای یکتا در وردپرس را باهم انجام خواهیم داد.

خیلی ساده بر روی لینک Settings (تنظیمات)در منوی ادمین کلیک کرده و بار دیگر بر روی Permalinks(پیوند های یکتا) کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

برای جزئیات بیشتر به مقاله ما در مورد ساختار پیوندهای یکتا در وردپرس مراجعه کنید.

 

از ساختار سازگار با SEO در URL های وردپرس استفاده کنید
از ساختار سازگار با SEO در URL های وردپرس استفاده کنید

 

نکته مهم: اگر وبسایت شما بیش از ۶ ماه است که راه اندازی شده است، از تغییر ساختار permalink( پیوندهای یکتای) خود بپرهیزید مگر اینکه از ساختاری استفاده کرده اید که صرفا شامل اعداد است نه عنوان مطلب. اما اگر از تاریخ و اعداد در کنار نام مطلب استفاده کرده اید تغییری ایجاد نکنید.

اگر مجبور هستید که ساختار پیوندهای یکتا سایت وردپرسی خود را تغییر دهید ، حتماً از یک متخصص در زمینه SEO کمک بگیرید تا عمل هدایت کردن وجهت دادن آدرس ها را به صورت صحیح انجام دهد . هر چند باز هم اطلاعات شمارش شده سایت شما در شبکه های اجتماعی از بین خواهد رفت .

 

سایتتان رو هم با WWW و هم بدون WWW معرفی کنید 

اگر می خواهید از وبسایت خود شروع  کنید، باید در وب سایت ازاین لینک با استفاده از www مثل:  www.example.com یا بدون www مثل:  example.com استفاده کنید.

نکته ای که لازم است بدانید اینه که سایت باید با یکی از این حالت ها باز شود. نسخه های جدید وردپرس این کار رو برایتان انجام می دهند . مهم نیست در وردپرس کدام حالت رو انتخاب می کنید . مهم اینست که هر حالتی در وردپرس انتخاب کردید در اینجا هم باید همان را مشخص کنید .

URL  مورد نظر خود را در هر دو آدرس “وردپرس” و “آدرس سایت” اضافه کنید.

 

سایتتان رو هم با WWW و هم بدون WWW معرفی کنید 
سایتتان رو هم با WWW و هم بدون WWW معرفی کنید 

 

علی رغم آنچه که شخص دیگری می تواند اظهار کند از دیدگاه SEO، هیچ مزیتی برای استفاده از یک یا چند مورد وجود ندارد.

 

بهترین پلاگین سئو وردپرس 

یکی از نکات جالب در مورد وردپرس اینکه، با نصب پلاگین سئو seo در سایت شما، تمامی بخش ها مورد تاثیر قرار می گیرد . هزاران پلاگین سئو وردپرس وجود دارد که برای مبتدیان انتخاب از بین آنها مشکل است ولی بهترین انتخاب ،پلاگین سئو وردپرس یا یواست است .

برای وظایف اختصاصی سئو SEO ، به جای نصب پلاگین های جداگانه ، ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین پلاگین SEO را انتخاب کنید که ۱۰۰٪ رایگان است.

 

انتخاب بهترین پلاگین سئو وردپرس 

انتخاب بهترین پلاگین سئو وردپرس 
انتخاب بهترین پلاگین سئو وردپرس 

هنگامی که حق انتخاب بهترین پلاگین سئو SEO را داشته باشید، به احتمال زیاد باید انتخاب های خود را به دو راه حل محبوب تر تقسیم کنیم : Yoast SEO یا All in One SEO Pack.

هر دو افزونه موثر هستند، و ما در ادامه یک مقایسه ی مثبت و منفی بین دو پلاگین محبوب سئو وردپرس یعنی: Yoast SEO vs. All In One SEO Pack را انجام داده ایم .

در اسنپ وردپرس ما از پلاگین Yoast SEO استفاده می کنیم، بنابراین در این آموزش برای تصاویر و مثالها از این افزونه استفاده خواهیم کرد.

 

اضافه کردن XML نقشه سایت (Sitemap ) در وردپرس

اضافه کردن XML نقشه سایت (Sitemap ) در وردپرس
اضافه کردن XML نقشه سایت (Sitemap ) در وردپرس

 

نقشه سایت XML Sitemap ، فایلی است که به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا ساختار و بخش‌های سایت‌ها را در کمترین زمان ممکن شناسایی کنند. نقشه‌ی سایت علاوه بر اینکه شامل فهرست صفحات سایت اینترنتی است، داده‌های تکمیلی از این صفحات را نیز به موتور جستجو اعلام می‌کند.

در این شیوه ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا موتورهای جستجو صفحات سایت را بررسی کنند و پس از مرتب کردن پیوندها، آن‌ها را یک به یک بررسی و پردازش کنند.

نقشه‌ی سایت در چنین مواقعی به موتور جستجو کمک می‌کند تا در زمانی بسیار کوتاه بتواند فهرست کامل صفحات سایت را در اختیار داشته باشد و زمان کمتری را صرف جستجوی صفحات داخلی نماید.

اگر از پلاگین Yoast SEO استفاده می کنید، به طور خودکار یک Sitemap XML برای شما ایجاد می کند. برای پیدا کردن نقشه سایت خود، فقط به این آدرس مراجعه کنید .

(فراموش نکنید که نام دامنه خود را example.com تغییر دهید):

http://example.com/sitemap_index.xml

ما به شما نحوه ارسال نقشه سایت (sitemap) به Google را در مرحله بعد نشان خواهیم داد.

 

 

سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید 

 

کنسول جستجوی گوگل ، به عنوان ابزار وب مستر شناخته می شود. که مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده از سوی گوگل است تا صاحبان وب سایت ها به بررسی و مشاهده محتوای آن توسط موتور جستجو کمک کنند و همچنین پل ارتباطی بین گوگل و دارنده سایت نیز هست و هر زمان گوگل بخواهد با دارنده سایت ارتباط برقرار کنند، از طریق آن می تواند به کاربر پیام ارسال نماید.

این گزارش ها و داده ها به شما در درک بهتر اینکه صفحات شما در نتایج جستجو چگونه ظاهر می شوند، کمک می کند . شما همچنین می توانید از امکانات بیشتر این کنسول مانند:

 • شرایط جستجوی واقعی افراد به چه صورت است تا وب سایت شما را پیدا کنند
 • چگونه هر صفحه در نتایج جستجو نمایش داده می شود
 • چند بار صفحات شما کلیک می شوند.

استفاده نمایید.

همه این اطلاعات به شما کمک می کند تا بدانید که چه چیزی در سایت شما کار می کند و چه چیزی وجود ندارد. سپس می توانید بر اساس استراتژی محتوایی خود برنامه ریزی کنید.

کنسول جستجوی گوگل -Google Search Console- همچنین در مورد ارور های سایت شما هشدار می دهد. مانند زمانی که کاوشگرهای جستجو قادر به دسترسی به آن نیستند ومحتوای تکراری یا منابع محدود را پیدا می کنند.

 

هنگامی که وب سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل ضافه کرده اید، روی منوی Crawl کلیک کرده و سپس Sitemaps را انتخاب کنید.

کنسول جستجوی گوگل
کنسول جستجوی گوگل

 

حالا باید بر روی دکمه ، اضافه کردن نقشه سایت Sitemap کلیک کنید.

Sitemap (نقشه سایت )
Sitemap (نقشه سایت )

Sitemap (نقشه سایت )  اصلی شما sitemap_index.xml است، بنابراین ادامه دهید و آن را ارسال کنید.

 

هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه کردید، پیامی به عنوان منتظر باشید (pending) ظاهر می شود. بعضی وقت ها گوگل به خزیدن وب سایت شما کمک می کند.

پس از چند ساعت، شما می توانید برخی از آمارها را در مورد نقشه سایت خود  ببینید. این تعداد، پیوندهای موجود در نقشه سایت شما را نشان می دهد و تعداد آنها را نمایه می کند یعنی  نسبت تصاویر و صفحات وب و غیره.

ما توصیه می کنیم که شما حداقل ماهی یک بار کنسول خود را بررسی کرده و پیشرفت سئو سایت خود را ببینید.

 

بهینه سازی پست های وبلاگ برای سئو

یک باور غلط در میان مبتدیان است که فکر میکنند با نصب پلاگین سئو وردپرس دیگر نیازی به انجام هیچ کاری در ارتباط با بهینه سازی سایت خود ندارنند. سئو یک فرایند مداوم است که اگر بخواهید حداکثر نتایج را مشاهده کنید بایستی کار با آن را ادامه دهید.

افزونه Yoast SEO به شما اجازه می دهد تا یک عنوان، شرح و کلمه کلیدی را به هر پست وبلاگ و صفحه ای اضافه کنید. همچنین به شما یک پیش نمایش از آنچه کاربران می بینند ارائه می دهد تا زمانی که گوگل وب سایت شما را نشان می دهد.

توصیه می کنیم عنوان و توضیحات خود را بهینه کنید تا حداکثر کلیک را دریافت کنید.

هنگام نوشتن پست وبلاگ خود، به راحتی و آسانی به بخش SEO Yoast بروید و از مزایای آن استفاده کنید.

بهینه سازی پست های وبلاگ برای سئو
بهینه سازی پست های وبلاگ برای سئو

 

ما به شدت توصیه می کنیم که آن را بخوانید زیرا SEO بر روی صفحه برای موفقیت شما بسیار ضروری و واجب است.

 

بهترین روش استفاده از سئو وردپرس 

اگر شما از اصول اولیه سئو وردپرس پیروی کنید و از بهترین افزونه های وردپرس SEO استفاده نمایید، زودتر از وب سایت های دیگر به موفقیت خواهید رسید.

با این حال اگر شما نتایج بهتری را می خواهید باید بهترین روش های جستجو در وردپرس را انجام داده و ما را در ادامه مطلب همراهی کنید.

هیچکدام ازاین نکات و روش ها خیلی فنی نیستند اما اگر آنها را دنبال کنید، تفاوت بزرگی را در جذب ترافیم به وب سایت خود نسبت به رقبا احساس خواهید کرد.

 

استفاده مناسب از دسته بندی ها و تگ ها در وردپرس

 

وردپرس به شما اجازه می دهد پست های وبلاگ خود را به دسته ها و برچسب های منظمی تبدیل کنید . این باعث می شود که شما بتوانید مطالب خود را با موضوعات مختلفی مدیریت نمایید و برای کاربرانی که به دنبال محتوای موضوعی هستند، کار را آسانتر می کند .

همچنین دسته بندی ها و برچسب ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا ساختار و محتوای وب سایت شما را بهتر بشناسند.

اغلب مبتدیان در مورد چگونگی استفاده بهتر از دسته ها و برچسب ها اشتباه فکر می کنند . در اینجا به خوانندگان نحوه برخورد با دسته ها و برچسب ها را توضیح می دهیم .

دسته بندی ها برای گروه های زیادی از پست های شما در نظر گرفته شده است. اگر وبلاگ شما یک کتاب بود، دسته بندی ها شامل جدول محتوای آن می شد.

به عنوان مثال، در یک وبلاگ شخصی، شما می توانید مقوله هایی مانند موسیقی، غذا، مسافرت و غیره اضافه کنید . دسته ها یک سری سلسله مراتب هستند، بنابراین شما می توانید دسته های کودک را به آنها اضافه کنید.

برچسب ها ،کلمات کلیدی خاصی هستند که محتوای یک پست خاص را توصیف می کنند. به عنوان مثال، یک پست وبلاگ تحت دسته بندی مواد غذایی می تواند برچسب هایی مانند سالاد، صبحانه، پنکیک و غیره داشته باشد. می توان از این ها به عنوان بخش های شاخص در یک کتاب متنی استفاده کرد.

با استفاده درست از دسته ها و برچسب ها ، کاربران خود را برای مرور وب سایت آماده می کنند. از آنجا که این کار برای کاربران آسان است، در نتیجه برای موتورهای جستجو ، مرور وب سایت آسان تر می شود .

 

ساخت پیوند داخلی به صورت مداوم
ساخت پیوند داخلی به صورت مداوم

 

موتورهای جستجوی هر صفحه در وب سایت شما یک نمره (page authority) را تعیین می کند. دستورالعمل این نمره مخفی نگهداری می شود تا مردم نتوانند نتایج بازی را تشخیص دهند . با این حال، رایج ترین نشانه های اقتدار، لینک است.

به همین دلیل اهمیت دارد که پست های دیگر وبلاگ را به مطالب خودتان و صفحات دیگر پیوند دهید .

شما باید یاد بگیرید تا لینک های خود را درهر زمان که لازم است، پیوند دهید. اگر مولف های متعددی داشته باشید، یک چک لیست دلخواه پیش از انتشار ایجاد کنید که به آنها نیاز دارید تا حداقل ۳ پست دیگر وبلاگ را به هم پیوند دهید.

صفحات نمایشی خود را اضافه کنید چون زمان بازدید کاربران رادر سایت افزایش می دهد و در نهایت نمره سئو از پست های وبلاگ و صفحات شخصی شما را بهبود می بخشد.

 

 

بهینه سازی نظرات وردپرس

پلاگین سئو | بهینه سازی نظرات وردپرس
پلاگین سئو | بهینه سازی نظرات وردپرس

 

بهینه سازی نظرات وردپرس جزوی از سایت می‌باشد که تاثیر به‌ سزایی در میزان بارگزاری و لود صفحات وردپرس دارد . این مورد یکی از مواردی خواهدبود که با تمرکز کردن بر روی آن قادر خواهید بود تا صفحات نوشته‌های خود را بهینه کرده و افزایش چشم‌گیری در میزان سرعت لود سایت داشته باشید.

اما باید مطمئن شوید که نظرات شما واقعی می باشد . اگر اخیرا با بک‌ لینک‌های بدی مواجه شده اید، زمان آن رسیده است که برای برطرف کردن آنها اقدام کنید.

چرا که این لینک‌ها اثرات مخربی بر رتبه بندی وبسایت‌تان دارند. اسپم ها نظرات خود را با لینک های بد ارسال می کنند که می تواند رتبه بندی های جستجوی شما را تحت تاثیر قرار دهند و حتی نابود کنند.

به همین دلیل توصیه می شود همه از افزونه Akismet (ضد اسپم) استفاده کنند. در هر نصب وردپرس، دو پلاگین از پیش نصب شده‌اند یکی از این دو پلاگین Akismet است که مسلما در لیست پلاگین‌های ضروری وردپرس نیز قرار دارد.

اگرچه Akismet از پیش نصب شده، اما به صورت پیش‌فرض فعال نیست و شما مجبورید چندین مرحله را برای فعال کردن آن طی کنید. این افزونه واقعا ارزش استفاده را دارد زیرا هنوز هم جزء قوی‌ترین‌ها در مقابله با اسپم‌ است .

اگر Akismet به تنهایی قادر به اداره اسپم نباشد، این راهنمایی ها و ابزارها را برای مبارزه با هرزنامه در وردپرس باید انجام دهید .

اگر پست های وبلاگ شما دارای تعداد زیادی نظرات واقعی و بدون هرزنامه باشد، پس باید خودتان را برای شستن و از بین بردن  چنین وب سایت جذابی آماده کنید!

با این حال، نظرات بسیاری در مورد یک پست می تواند آن را کندتر کند وهمچنین بر رتبه بندی موتور جستجوی شما تاثیر بگذارد.

ادامه مطلب را بخوانید تا اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چه عوامل دیگری بر سرعت وردپرس تاثیر می گذارد.

 

سئو وردپرس فارسی | پیوندهای خارجی NoFollow در سایت وردپرس 
سئو وردپرس فارسی | پیوندهای خارجی NoFollow در سایت وردپرس 

 

همانطور که در بالا ذکر شد، لینک ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا تصمیم بگیرند کدام صفحات مهم ترند . هنگامی که شما به یک وب سایت پیوند می دهید، یعنی برخی از رتبه های جستجوگر سایت خود را به این لینک منتقل می کنید. این نمره سئو SEO به عنوان “link juice” نامیده می شود.

لینکهای موجود در یک صفحه سایت را بر اساس امکان دنبال شدن توسط خزنده موتورهای جستجو به دو دسته تقسیم میکنند. این دسته ها عبارتند از:

 • دنبال شدنی توسط موتورهای جستجو که به آن فالو follow
 • دنبال نشدنی توسط موتورهای جستجو که به آن نوفالو nofollow

می گویند شناخته می شوند. اگر لینکی به خارج از سایت وجود دارد بهتر است آنرا نوفالو کنیم تا تاثیر کمتری بر روی سئو قالب وردپرس و سایت داشته باشد.

 

اضافه کردن خصیصه “nofollow” به لینک های خارجی (پیوند به وب سایت هایی که شما ندارید) به موتورهای جستجو دستور نمی دهد که از این لینک ها پیروی کنند. واین به شما کمک می کنند که link juice را ذخیره کنید.

 

یک پیوند HTML نرمال وعادی  به نظر می رسد :

<a href=”http://example.com”> وبسایت مثال</a>

یک لینک خارجی با attribute nofollow به نظر می رسد به شرح زیر است:

 

<a href=”http://example.com “rel=”nofollow”> وبسایت مثال </a>

 

پست های کامل در مقابل خلاصه ها یا گزیده ها 

پست های کامل در مقابل خلاصه ها یا گزیده ها 
پست های کامل در مقابل خلاصه ها یا گزیده ها 

وردپرس نمایش ها و لینک های خود به تعدادی از صفحات مانند صفحه اصلی، آرشیو دسته بندی، آرشیو برچسب ها، بایگانی تاریخ، صفحات نویسنده، و غیره پیوند می دهد.

وبه طور پیش فرض، محتوای کامل مقاله را در تمام این صفحات نشان می دهد. این درسایت سئو سایت شما تاثیر می گذارد. زیرا موتورهای جستجو ممکن است آن را به عنوان محتوای تکراری در نظر بگیرند و همچنین مقالات کامل صفحات بایگانی شما را کندتر کنند.

همچنین نمایش کامل مقالات در همه جا روی صفحه نمایش های شما تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، کاربرانی که در خوراک RSS شما اشتراک دارند، قادر به خواندن مقاله کامل در خواننده خوراک خود خواهند بود بدون اینکه از وبسایت خود بازدید کنند.

ساده ترین راه حل برای این مسئله، نمایش خلاصه ها یا گزیده ها به جای مقالات کامل است.

شما می توانید این کار را با رفتن به بخش تنظیمات و بعد خواندن و انتخاب خلاصه انجام دهید .

 

سرعت و امنیت برای سئو وردپرس  

حتی اگر شما تمام راهنمایی های وردپرس و بهترین شیوه های بالا را دنبال کنید، اگر سایت شما آهسته یا توسط یک هکر مورد نفوذ باشد، رتبه بندی موتور جستجوی سایت شما پیشرفت چندانی ندارد.

نکته اینکه نحوه جلوگیری و از دست دادن ترافیک موتور جستجوگر، از عملکرد کم یا امنیت پایین سایت شما جلوگیری می کند.

 

 

بهینه سازی سرعت و عملکرد سایت

بهینه سازی سرعت و عملکرد سایت
بهینه سازی سرعت و عملکرد سایت

تحقیقات نشان می دهد که دراینترنت، متوسط ​​طول عمر انسان کمتر ازعمر ماهی قرمز است.

کارشناسان  وب سایت معتقدند که کاربران در عرض چند ثانیه بازدید تصمیم می گیرند که آیا می خواهند در یک وب سایت باشند یا آنرا ترک کنند.

این بدان معناست که به عنوان یک صاحب وبسایت، شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا مطالب خود را ارائه دهید و کاربران را درگیر کنید. شما نباید این زمان ارزشمند را از بین ببرید و بازدید کننده خود را منتظر بارگذاری وب سایت خود قرار دهید. موتورهای جستجو مانند گوگل ادعا می کنند که آنها وب سایت های سریعتر را از وب سایت های آهسته رتبه بندی می کنند.

 

بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای سئو

تصاویر یکی از اجزا و فاکتورهای اصلی برای تشخیص کیفیت یک سایت است. از لحاظ تکنیکی و فنی، جنبه های مختلفی برای بهینه سازی تصاویر سایت وجود دارد که برای افزایش کیفیت هر سایت باید آنها را مدنظر قرار داد و رعایت کرد.

شما باید مطمئن شوید که از تصاویری استفاده می کنید که برای بارگذاری سریع تر بهینه شده اند.

هدف این مقاله، بررسی متدهای متنوع جهت بهبود سئو و بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای جستجوی تصویری گوگل و همچنین معرفی چند افزونه کاربردی برای لودشدن سریعتر تصاویر سایت است.

موتورهای جستجو ممکن است این توانایی را داشته باشند که تصاویر تکراری موجود در وب را بیابند اما برخلاف کاربران عادی، امکان توصیف و درک مفهوم تصاویر را ندارند.

 

در قسمت رسانه های وردپرس که مختص آپلود تصاویر و فایلهای دیگر است، ۴ فیلد برای واردکردن اطلاعات بیشتر راجع به هر تصویر وجود دارد که با تکمیل این موارد، تصویر شما قابلیت بهینه بودن را خواهند یافت. این ۴ فیلد شامل :

 • عنوان عکس
 • کپشن (تصویر مستقیم)
 • تگ Alt
 • توضیحات است .

وردپرس به شما اجازه می دهد تا هنگام اضافه کردن یک تصویر تگ های عنوان و alt را اضافه کنید.

سئو و بهینه سازی | بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای سئو
سئو و بهینه سازی | بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای سئو

اگر شما یک عکاس هستید یا تصاویر زیادی را به سایت وردپرس اضافه می کنید، لازم است از افزونه گالری استفاده نمایید.

 

امنیت و ایمنی سایت وردپرس شما 

سئو وردپرس | امنیت و ایمنی سایت وردپرس شما 
سئو وردپرس | امنیت و ایمنی سایت وردپرس شما 

هیچ کاربر اینترنتی وجود ندارد که صبح از خواب بیدار شود و نشنود که سایت های گوناگونی در دنیای وب بخاطر امنیت هک شده اند. سایت هایی که با صرف هزینه های بسیار و انرژی زیاد با یک حمله، تمامی محتوا و ارزش سایت خود را از دست میدهند.

و به این معنی است که امنیت سایت وردپرس شما برای رتبه بندی خوب بسیار مهم است. باید گفت بطور میانگین در هر ساعت ۱۲۵۰ سایت مورد حمله هکر ها قرار میگیرند و یا امنیت وبسایت آنها به خطر افتاده است .

در اسنپ وردپرس ما از Sucuri برای محافظت از وب سایت در برابر حملات استفاده می کنیم.

 

شروع به استفاده از SSL / HTTPS 

سئو سایت | شروع به استفاده از SSL / HTTPS 
سئو سایت | شروع به استفاده از SSL / HTTPS 

اس اس ال –Secure Sockets Layer– یک تکنولوژی است که اتصال بین کاربر و سرور، بسته به شرایط مختلف از جمله فاصله، نوع محتوا، بزرگ یا کوچک بودن  وب ‌سایت و … می‌تواند ساده و کوتاه یا طولانی و دارای روترهای (Router) متعدد باشد. در هر بار مشاهده یا دانلود محتوا، کلیک، ورود اطلاعات و …، داده‌ها باید از این مسیر عبور کنند و در این مسیر راه‌های فراوانی برای دسترسی به اطلاعات برای دیگر کاربران (از جمله هکرها) وجود دارد.

وبسایت هایی که با SSL امن شده اند با یک نشانه قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می شوند. این باعث می شود وب سایت شما بیشتر قابل اعتماد باشد.

SSL، پروتکلی رمزگذاری شده است  که ارتباط امن در اینترنت را امکان پذیر می‌ سازد.

معمولا شرکت های هاستینگ در ایران گواهینامه ssl  را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند. کافی است از آنها درخواست نمایید.

شما همچنین می توانید SSL رایگان با رمزگذاری استفاده کنید .

 

ابزار جستجو و منابع بیشتر

هنگامی که شما با بهترین روش های سئو وردپرس روبرو می شوید، می خواهید مهارت های خود رابرای رقابت بکار ببرید.

ما یک لیست از بهترین پلاگین ها و ابزارهای وردپرس را که شما باید برای افزایش سئو SEO خود استفاده می کنید را گرد آوری کرده ایم. اگر قصد دارید برخی از تکنیک های پیشرفته را امتحان کنید، می توانید آرشیو مقالات سئو وردپرس را ببینید.

 

ما امیدواریم این مقاله به شما کمک کند که نحوه بهینه سازی سایت وردپرس برای موتورهای جستجوگر را به خوبی یاد گرفته باشید .

چند مورد ازراهنمایی های وردپرس را در اختیار داشته باشید وسعی کنید در عرض چند ماه همانطور که موتورهای جستجو تغییراتی را انجام می دهند، بار افزایش ترافیک خود را مشاهده کنید.

 

 

مطلب پیشنهادی

قرار دادن توییت در نوشته های وردپرس - گام به گام

قرار دادن توییت در نوشته های وردپرس – گام به گام

توییت در نوشته دوست دارید توییت های خودتان را در پست های سایت وردپرس قرار …

۲ دیدگاه

 1. درود بر شما
  عطایی هستم . ممنون از مقاله خوبتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *