خانه / آموزش وردپرس / برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

در این مقاله ۱۰+۱ پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹ را معرفی و بررسی خواهیم کرد. در ادامه همراه اسنپ وردپرس باشید.

وردپرس شاید بهترین CMS در اطراف ما باشد، اما کامل نیست. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید و توجه زیادی در مورد امنیت آن نداشته باشید، در حال راه رفتن روی یخ نازک هستید.

یک وب ‌سایت در وردپرس به طرز شگفت‌آوری، به راحتی به‌خطر می‌افتد.

راه‌های‌ گریز زیادی وجود دارد که هکر‌ها به خوبی از آن آگاه هستند، دقت کنید، آن‌ها به فرصت‌های زیادی برای اختلال در وب‌سایت شما نیاز ندارند.

برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

 

اجازه دهید برخی از واقعیات را به شما بگویم تا به یک دیدگاه‌ روشن درباره‌ی امنیت وردپرس برسید که چقدر به خطر افتادن آن، آسان است.

چند ماه پیش یک اشکال شناسایی شد که یک هکر توانست محتوای وب‌سایت را تغییر دهد. حفره امنیتی Rest API توسط Sucuri شناسایی شد و تا زمانی که وردپرس به نسخه ۴٫۷٫۲ به‌روزرسانی شد، بیش از ۶۷۰۰۰ وب‌سایت تنها در عرض دو هفته به خطر افتاده بودند جمع کند.

 

۱-malcare

malcare | برترین پلاگین های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
malcare | برترین پلاگین های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

همانطور که از نام آن پیداست، این افزونه برای همه کسانی که به دنبال یک سرویس جامع امنیتی هستند، مناسب است. MalCare پس از تجزیه و تحلیل در بیش از ۲۴۰،۰۰۰ سایت وردپرس توسعه داده شده است و حفاظت لایه ای را برای وب سایت ها ارائه می دهد.

 

این پلاگین در ابتدا برای پیدا کردن نرم افزارهای مخرب پنهان و پیچیده تمرکز کرده بود. این دقت و تمرکز به کاربران این امکان را می داد قبل از اینکه سایت مخرب آنها قبل از اینکه به لیست سیاه گوگل اضافه شود، ویروس را شناسایی و از بین ببرند. از آنجا که سرویس بر روی دقت بسیار تأکید می کند، از نکات مثبت ناچیز پرهیز می کند. ویژگی های قابل توجه عبارتند از:

 • فایروال که ممنوعیت IP های بد و همچنین ورودی های مخرب توسط ربات ها را ممنوع می کند.
 • یک اسکنر قدرتمند که نرم افزارهای مخرب و پیچیده را پیدا می کند، زیرا فراتر از تطابق امضا است.
 • اسکنر مالکر malcare از منابع سرور شما استفاده نمی کند و همه کارهای سنگین را بر روی سرور خود انجام می دهد.

نسخه حرفه ای ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد که برای تمیز کردن و محافظت از سایت شما به کار می روند. این موارد عبارتند از:

 

 • به روز رسانی پلاگین ها، تم ها و هسته وردپرس از چندین سایت و یک داشبورد واحد.
 • نفوذ به سایت شما را سخت تر می کند تا کارکنان غیر مجاز در صورت دسترسی به سایت شما نتوانند به آن آسیب برساند.
 • پشتیبان گیری سالانه در تمامی ۳۶۵ روز سال با دسترسی واقعی به بک آپ

علاوه بر تمام این اقدامات امنیتی، مالکر MalCare همچنین گزینه های گزارش گیری سفارشی برای مشتری ارائه می دهد که اگر شما بسیاری از وب سایت ها را برای افراد دیگر مدیریت می کنید، مفید خواهد بود.

با در نظر گرفتن تمامی موارد قطعا یکی از بهترین پلاگین های امنیتی وردپرس است.

دانلود افزونه malcare

 

۲- Wordfence

Wordfence | برترین پلاگین های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
Wordfence | برترین پلاگین های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

 

من مطمئن هستم که شما احتمالا باید فهرست‌های دیگری از بهترین پلاگین‌های امنیتی وردپرس را دیده باشید. من می‌توانم تضمین کنم که Wordfence در صدر این فهرست‌ها قرار دارد.

این پلاگین به دو دلیل خوب است:

Wordfence یکی از بهترین و حتی محبوب‌ترین پلاگین‌های امنیتی برای وردپرس است.

با بیش از دو میلیون دستگاه نصب شده‌ی فعال. این پلاگین به جلب اعتماد میلیون‌ها کاربر وردپرس در سرتاسر جهان ادامه می‌دهد.

نمایش ترافیک زنده، این اجازه را به شما می دهد تا به روز رسانی‌های ترافیکی در زمان واقعی و هر‌گونه تلاش برای هک وب‌سایتتان را مشاهده کنید.

Wordfence یک پلاگین چند ‌منظوره‌ی است و شامل ورود با تلفن همراه می‌شود.  این کار مانع از حمله به وب‌سایت شما می‌شود .این کار با جلو‌گیری‌ و مسدود کردن اقدامات مهاجمان در زمان درست، صورت می‌گیرد. همچنین قالبا شبکه‌های مخرب را که می‌توانند تهدیدی برای وب‌سایت شما باشند، را مسدود می‌کند.

این شامل امنیت ورود به سیستم نیز می شود که تأیید هویت دو مرحله‌ای نیز نامیده می‌شود و توسط نیرو‌های نظامی در سراسر جهان بکار گرفته می شود. همچنین پلاگین‌ها و قالب ها را برای تایید در برابر مخزن وردپرس بررسی می کند. Wordfence همچنین مشخصات بیش از ۴۴۰۰۰ نوع بدافزار شناخته شده را اسکن می‌کند.

دانلود افزونه Wordfence

 

۳- Sucuri Security

security-security | برترین پلاگین های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
security-security | برترین پلاگین های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

 

مطمئنم که اسم  Sucuri  را شنیده‌اید. Sucuri  یک مرجع شناخته ‌شده‌ی جهانی است که در امنیت وب‌سایت تخصص دارد.

آن‌ها برای رسیدگی به مسائل امنیتی وردپرس شناخته شده‌تر هستند. Sucuri Security یک پلاگین امنیتی است که برای تمام کاربران وردپرس رایگان است. تعداد دانلود آن با تعداد دانلود Wordfence برابری نمی کند ولی به اندازه‌ی کافی موثر است.

این پلاگین مجموعه‌ای از مشخصه‌های امنیتی را ارایه می‌دهد که عبارتند از: Security Activity Audit Logging.

این ویژگی ها، تمام فعالیت‌های وب‌سایت شما را برای ایمن نگه‌داشتن آن، ثبت می‌کند. این به این معنی است که با انجام شدن یک هک، اطلاعات سایت شما پاک نمی‌شود، این واقعا عالی است. نظارت بر یکپارچگی فایل یک ویژگی بسیار جالب است.

زمانی که Sucuri نصب شود، به طور خودکار وب‌سایت شما ویژگی “خوب شناخته شده” را دارد. اگر در هر لحظه‌ای، وب‌سایت شما از خوب شناخته‌شده تغییر کرد، شما یک مشکل دارید و از آن مطلع خواهید شد. اسکن بدافزار تا آنجا که می‌تواند موثر است.

این اسکن توسط موتور اسکن قدرتمند SiteCheck انجام می‌شود. بعد از یک حمله‌ی خسارت‌بار، Post Hack Security Actions به شما کمک می‌کند تا داده‌ها را بازیابی کنید.

دانلود افزونه Sucuri Security

 

۴- فایروال و امنیت وردپرس یکپارچه All-In-One WP Security & Firewall

All-In-One-WP-Security-Firewall | برترین پلاگین های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
All-In-One-WP-Security-Firewall | برترین پلاگین های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

 

پلاگین امنیتی وردپرس All-In-One WP Security & Firewall بر خلاف اسمش افزونه بسیار کوچکی است.

فایروال و امنیت وردپرس یکپارچه یک راه‌حل امنیتی ۳۶۰ درجه برای وب‌سایت وردپرس شما است. این پلاگین امنیتی، کامل، ساده، پایدار و به خوبی پشتیبانی می‌شود. این پلاگین امنیتی، وردپرس شما را به یک سطح کاملا جدید می‌برد. این پلاگین به شدت بر حملات خشونت آمیز تمرکز می‌کند.

این کار به شما کمک می‌کند با رایج‌‌ترین حملات وب‌سایت مقابله کنید. پلاگین از یک سیستم درجه‌‌بندی امنیتی بی‌سابقه‌ای بهره می‌برد.

همچنین مشخص می‌کند که وب‌سایت شما تا چه حد بر پایه ویژگی‌های امنیتی فعلی محافظت می‌شود. پلاگین به طور موثر از وب‌سایت شما بدون کند کردن سرعت آن محافظت می‌کند. پلاگین محافظت از فایروال را از طریق فایل htaccess می‌افزاید.

فایل htaccess  قبل از هر کد توسط وب‌سایت پردازش می‌شود. این برنامه همچنین با پشتیبانی wp-config.php، اقدامات ضد ‌هرزنامه و حفاظت کپی قبل و بعد نیز همراه است.

دانلود افزونه All-In-One WP Security & Firewall

 

۵- BulletProof Security

bulletproof | برترین پلاگین های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
bulletproof | برترین پلاگین های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

 

این پلاگین همانطور که از نام آن پیداست، از وب‌سایت شما مانند یک جلیقه‌ی ضد‌گلوله دفاع می‌کند. BulletProof Security یک راه‌حل “تک کلیکی” برای تمام نیازهای امنیتی وردپرس است.

از وب‌سایت شما در مقابل RFI، XSS، CRLF، تزریق SQL، و هک به روش ورود کد، محافظت می‌کند.

استفاده از آن بسیار آسان است و برای کاربران مبتدی وردپرس نیز مناسب است. پلاگین یک فایروال قدرتمند را به وب‌سایت شما اضافه می‌کند و در حالی که از داده‌های شما پشتیبانی می‌کند، از آن در برابر حملات ورودی شدید محافظت می‌کند.

BulletProof Security ویژگی‌هایی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

 • نصب مرحله‌ای با یک کلیک
 • محافظت از امنیت وب‌سایت htaccess (فایروال‌ها)
 • پوشه‌های پنهان پلاگین و فایل‌های Cron (HPF)
 • ورود به سیستم امنیتی و نظارتی
 • خروج از سیستم در مواقع عدم‌ استفاده (ISL)

همچنین یک نسخه‌ی حرفه‌ای با ویژگی‌های اضافه دارد. با این ویژگی، شما می‌توانید پوشه “wp -admin”  و پوشه Website Root را با یک کلیک امن کنید.

نسخه حرفه‌ای همچنین به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد در حالی که وب‌سایتشان در حال ساخت ‌است، یک صفحه “۵۰۳ تحت نظارت” ایجاد کنند. تمام ویژگی‌های شگفت‌انگیز Bulletproof Security به این معنی است که در لیست بهترین پلاگین‌های امنیتی وردپرس من قرار می گیرد.

دانلود افزونه BulletProof Security

۶- iThemes Security

ithemes | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
ithemes | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

 

iThemes از سال ۲۰۰۸ تاکنون در حال توسعه ابزار وردپرس بوده‌است. افزونه Backupbuddy یک پلاگین محبوب پشتیبان‌گیری وردپرس است که توسط iThemes ساخته شده است.

بنابر این اگر iThemes Security را نصب کنید، می‌توانید راحت باشید که شما در امنیت هستید چون پلاگین توسط خود iThemes نگهداری و پشتیبانی می‌شود.

افزونه iThemes کاربرانی را که قبلا به وب‌سایت‌های دیگر حمله کرده‌اند از دسترسی به وب‌سایت شما منع می کند. در مرحله‌ی بعد، این محافظت در برابر حملات خشونت‌آمیز انجام می گیرد. این کار به طور خودکار به این صورت انجام می پذیرد که آدرس IP هایی که قصد ورود به سیستم را دارند، گزارش و سپس مسدود می شود. با این شیوه وب‌سایت شما محافظت می‌گردد.

برخی از ویژگی‌های دیگر شامل موارد زیر می‌شود:

 • سایت شما را اسکن می‌کند و جایی را که نفوذ پذیر است فورا گزارش می کند و سپس آن را در عرض چند ثانیه برطرف می کند.
 • دسترسی و ورود عواملی را که باعث مشکل و مزاحمت می‌شوند، مانند کاربران خاطی، ربات‌ها و سایر آیتم‌ها را ممنوع می‌کند.
 • امنیت سرور را تقویت می‌کند.
 • گذر‌واژه‌هایی قوی برای تمامی حساب‌هایی که حداقلِ نقش قابل تنظیم را دارند، اعمال می کند.

نسخه‌ی حرفه‌ای، لایه‌ای اضافه از حفاظت را به وب‌سایت وردپرس شما می‌افزاید. تایید هویت دو مرحله‌ای به شما این امکان را می‌دهد که یک کد را از طریق یک برنامه موبایل مانند، Authenticator  ایجاد کنید که این کد ساخته‌‌ شده‌ برای شما به صورت فرستاده خواهد شد.

 

برخی از ویژگی‌های مهم نسخه حرفه‌ای عبارتند از:

 • زمان‌بندی اسکن بدافزار
 • یک داشبورد مجهز که به شما این امکان را می‌دهد که امنیت وردپرس خود را مدیریت کنید.
 • می‌توانید گذر‌واژه‌های امنی را از صفحه‌ی شخصی خود ایجاد کنید.

دانلود افزونه iThemes Security

۷- WP Antivirus Site Protection

WP-antivirus-site-protectin | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
WP-antivirus-site-protectin | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

 

این پلاگین برای شناسایی و حذف ویروس های مخرب و کدهای مشکوک شناخته شده است. آنتی ویروس حفاظت از سایت  وردپرس  توانایی تشخیص پشتی ها، روت کیت ها، اسب های تروجان، کرم ها، ابزارهای تقلب، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، نرم افزارهای جاسوسی، لینک های پنهان، تغییر مسیر و غیره است.

 

این افزونه می تواند نه تنها فایل های پوسته، بلکه هر فایل را در وب سایت وردپرس شما شناسایی کند. این افزونه به صورت هوشمندانه برای شناسایی هر گونه نقصی که ممکن است به یک حمله مخرب منجر شود را بررسی می کند.

پایگاه داده و توابع اضافه شده را بر اساس منطق جدید به روز می کند. به طوری که وب سایت شما را از همه نوع حملات امن می کند.

 

اسکنر می تواند تعدادی از انواع مخرب را شناسایی کند:

 • MySQL و تزریق جاوا اسکریپت
 • نقص درونی وب سایت
 • iFrames آی فرم های پنهان
 • پی اچ پی میلر
 • حملات مهندسی اجتماعی

پلاگین حفاظت از سایت آنتی ویروس همچنین شما را با هشدارها و اعلان ها در پنل مدیریت و از طریق ایمیل آگاه می سازد. لیست ویژگی شامل تقریبا همه چیز شما را در یکی از بهترین پلاگین امنیتی برای وردپرس می خواهید.

 

 • اسکن کلی از هر فایل در وب سایت شما
 • به روز رسانی روزانه پایگاه داده ویروس
 • ویژگی Logic Heuristic.
 • قابلیت حذف قرنطینه و تروجان
 • هشدارها و اطلاعیه ها در قسمت مدیریت و با فرستادن ایمیل
 • ویژگی روزانه cron.

دانلود افزونه WP Antivirus Site Protection

۸- Google Authenticator – Two-Factor Authentication

Google-Authenticator | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
Google-Authenticator | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

 

Google Authenticator  مخصوص شماست اگر شما یک کاربر Clef بودید. در صفحه پلاگین شما می توانید راهنمای نحوه مهاجرت از Clef به Google Authenticator را ببینید. این ادعا می کند تجربه ای شبیه به Clef را ارائه می دهد و من نمی توانم آن را تردید کنم، زیرا پلاگین بسیار مناسب است.

 

این پلاگین کاربری بسیار ساده ای دارد. همراه با یک رمز عبور قوی، احراز هویت دو مرحله ای، یک لایه دوم حفاظت را به وب سایت وردپرس اضافه می کند. برخی از ویژگی های قابل توجه عبارتند از:

 • شما می توانید با استفاده از نام کاربری + رمز عبور دو مرحله ای وارد شوید.
 • فعال سازی دو مرحله ای هوشمند
 • استقرار برای پایگاه داده در چند دقیقه
 • پشتیبانی از انواع گوشی : گوشی های هوشمند (آی فون، اندروید، بلک بری)، تلفن های اساسی، تونل ها و غیره
 • اگر تلفن شما گم یا دزدیده شود یا اطلاعات آن از بین رود، ما روشهای ورود مجدد مانند OTP Over Email and Security Questions (KBA) را پیشنهاد می کنیم.
 • اگر تلفن شما آفلاین باشد، می توانید از رمز عبور یک بار که توسط برنامه برای ورود به سیستم استفاده می کنید استفاده کنید.
 • نسخه حرفه ای این افزونه به شما قابلیت استفاده از چند حساب هم طمان و کاربردهای سفارشی را می دهد.

 

ویژگی های حرفه ای این پلاگین عبارتند از:

 • ثبت نام آنلاین برای همه کاربران
 • دسترسی به داشبورد مدیریت کاربر
 • مدیریت پروفایل
 • گزینه های سفارشی برای قالب ایمیل و اس ام اس
 • تغییر سفارشی مسیر پس از ورود

دانلود افزونه Google Authenticator

۹- Vaultpress

Vaultpress | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
Vaultpress | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

Vaultpress  پلاگین امنیتی وردپرس است که سرویس پشتیبان گیری و اسکن امنیتی در حال آنلاین را فراهم می کند. توسط Automattic، طراحی شده است.

این افزونه در حال حاضر یکی از بهترین پلاگین های امنیتی وردپرس است.

 

این پلاگین به طور موثری هر پست، اظهار نظر، فایل رسانه ای، اصلاحیه و تمام تنظیمات سایت شما را به سرورهای خود متصل می کند. Powered by Jetpack، Vaultpress تضمین می کند که وب سایت شما در برابر هکرها، نرم افزارهای مخرب، malware و… محافظت کند.

 

اهمیت پشتیبان گیری به طور معمول دست کم گرفته شده است. وب سایت شما هرگز ۱۰۰٪ امنیت لازم را با نصب را نخواهد داشت. همیشه یک آسیب پذیری وجود دارد که در معرض آن قرار دارد. تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات شما و حصول اطمینان از اینکه حتی اگر وب سایت شما در معرض خطر قرار گیرد، اطلاعات شما امن و قابل بازیابی است.

 

Vaultpress  اگر شما نیاز به پشتیبان گیری وب سایت خود به صورت مداوم دارید،نصب این افزونه راه حل مناسبی برای شماست.

این پلاگین پشتیبان گیری برنامه ریزی شده ای را ایجاد می کند که در سرورهای خود ذخیره می شود. به محض حمله مخرب به وب سایت شما، در کمترین زمان ممکن از این بک آپ استفاده می کند.

 

علاوه بر ایجاد فایل های پشتیبانی، افزونه وب سایت شما را برای بدافزارها و ویروسها اسکن میکند. سپس این ویروس ها و malwares ها با یک کلیک حذف می شوند.

دانلود افزونه Vaultpress

۱۰- (Block Bad Queries (BBQ

block-bad-queries | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
block-bad-queries | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

 

BBQ یک پلاگین امنیتی وردپرس مفید با تعداد زیادی از ویژگی های منحصر به فرد است .که حفاظت از وب سایت وردپرس شما را افزایش می دهد. این پلاگین فوق العاده آسان برای استفاده، بسیار قدرتمند و سریع است.

 

ویژگی های افزونه blackBadQueries

 • BBQ وب سایت شما را در برابر درخواستهای اینترنتی مخرب محافظت می کند
 • نظارت بر ترافیک وب سایت شما را بر عهده می گیرد
 • درخواست هایی را شامل می شود که حاوی مواردی نظیر(، base64_ و درخواست رشته بیش از حد طولانی است)
 • این افزونه راه حل مناسب برای نیازهای امنیتی برای وب سایتهایی که قادر به استفاده از فایروال .htaccess نیستند، دارد.

 

این پلاگین دارای دارای ویژگی های جذابی است. مثل:

 

 • ۱۰۰٪ قابلیت Plug-n-play
 • لازم به هیچ گونه پیکربندی نیست
 • زاییده سرعت و سادگی، بدون زواید
 • ۱۰۰٪  تمرکز بر امنیت و عملکرد سایت وردپرس
 • طیف گسترده ای از درخواست های مخرب را قفل می کند
 • بر اساس فایروال ۵G / 6G

افزونه امنیتی BBQ ایده آل برای حفاظت از حملات مربوط به تزریق در وب سایت های وردپرس است. پس از اینکه توسط انجمن وردپرس ستایش شد، افزونه رفته رفته محبوبیت بیشتری به دست آورد.

دانلود افزونه blackBadQueries

۱۱- VIP Scanner

VIP-scanner | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹
VIP-scanner | برترین پلاگین امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹

 

این پلاگین همان چیزی است که از نام آن می توان دریافت کرد. این افزونه فایل ها را در وب سایت شما، از جمله تم ها و پلاگین ها، اسکن می کند. اسکنر VIP به شما امکان می دهد تمام نقاط ضعف امنیتی وب سایت وردپرس خود را پیدا کنید.

این پلاگین امنیتی وردپرس بسیار بروز بوده و روی آبدیت آن به خوبی کار می شود. داشتن رابط کاربری خوب به این معنی نیست که افزونه گرافیکی و ضعیف است. برعکس بسیار خوب عمل کرده و وب سایت شما را از ویروس ها و مالورها malwares حفظ می کند.

افزونه اسکنر VIP نیز به شما اجازه می دهد فایل های خود را بر روی وب سایت خود چک کنید تا بتوان آنها را به طور جداگانه بررسی کرد. آنها همچنین می توانند در قالب نمادهای امنیتی جامع قرار گیرند.

دانلود افزونه VIP Scanner

 

حفظ امنیت وب سایت وردپرس!

حفظ امنیت وب سایت وردپرس شما باید اولویت اول باشد و بدون پلاگین های امنیتی، ثابت شده که یک چالش واقعی است. محتوای سایت نتیجه کار سخت شما و افرادی است که ببه عنوان یک گروه در کنار هم کار می کنید. بدیهی است که غم انگیز است که در عرض چند دقیقه آن را تخلیه کند.

پلاگین هایی که در این مقاله ذکر شده اند برای حفاظت از وب سایت شما در مقابل انواع نرم افزارهای مخرب و حملات، تضمین شده اند.

 

سوالات متداول

سوال اول :  چگونه وب سایت من را امن کنم؟

 

 • گواهی SSL را نصب کنید
 • پلاگین های امنیتی وردپرس را نصب کنید
 • یک میزبان وب معتبر دریافت کنید
 • به روزرسانی پلاگین های جاری
 • از یک CDN استفاده کنید
 • از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید

 

سوال دوم :  چرا امنیت وردپرس مهم است؟

یک وب سایت امن وردپرس ایجاد اعتماد در میان بازدید کنندگان شما. اگر آنها متوجه شده اند که وب سایت شما امن است، در جستجوی آن و به اشتراک گذاری اطلاعات خود بسیار راحت می شود. همچنین، یک وب سایت امن می تواند به شما مقدار زیادی پول و زمان را نجات دهد زیرا از هک کردن جلوگیری می کند.

 

مطلب پیشنهادی

چگونه reCAPTCHA را به فرم نظرات در وردپرس اضافه کنیم ؟

چگونه reCAPTCHA را به فرم نظرات در وردپرس اضافه کنیم ؟

reCAPTCHA ثبت نام های اسپم و کاربران اسپم یکی از مشکلات اصلی سایت های وردپرسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *