خانه / آموزش وردپرس / ۱۱ صفحه مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد (۲۰۱۹)

۱۱ صفحه مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد (۲۰۱۹)

اگر شما اخیرا وبلاگ‌نویسی وردپرس را  آغاز کرده‌اید، ممکن است کنجکاو شوید که مهم‌ترین صفحاتی که شما باید در وبلاگ خود داشته باشید چه هستند؟

صفحات به شما این امکان را می دهد که اطلاعات مفیدی به وبلاگ خود اضافه کنید،بدون اینکه برنامه روزانه آن را تغییر بدهید.

در این مقاله، ما مهم‌ترین صفحاتی که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

۱۱ صفحه مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد (۲۰۱۹)
۱۱ صفحه مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد (۲۰۱۹)

 

 

چرا باید صفحات را به وبلاگ وردپرس خود اضافه کنید ؟

وردپرس دو نوع فایل پیش‌فرض به نام‌های پست‌ها و صفحات دارد. در حالی که از پست‌ها برای نوشتن مقالات وبلاگ استفاده می‌شود، صفحاتی برای ایجاد محتوا مورد استفاده قرار می‌گیرند که ربطی به قسمت پست‌های وبلاگ شما ندارد.

صفحات معمولا برای افزودن محتوای ثابت استفاده می‌شوند که اغلب قرار نیست تغییر کنند. مثلا، صفحه‌ی “درباره‌ی ما”.

 

جدا نگه داشتن این صفحات از پست های وبلاگ، به کاربران کمک می کند تا آنها را به راحتی پیدا کنند. همچنین می‌توانید صفحات خود را به راحتی مدیریت کنید، آن‌ها را ویرایش نمایید، به فهرست راهنمای خود اضافه و حتی از صفحه‌سازان برای ایجاد چیدمان سفارشی برای هر صفحه استفاده کنید.

با توجه به آنچه گفته شد، بیایید نگاهی به ایده‌هایی که می‌توانید در وبلاگ وردپرس از آن استفاده کنید، بیندازیم.

 

 

۱- صفحه “درباره‌ی ما

این صفحه تقریبا در تمام وب سایت‌های اینترنتی وجود دارد. شما می‌توانید صفحه “درباره ما” یا “درباره من”، بسته به اینکه شما یک وبلاگ کسب‌وکار و یا وبلاگ شخصی دارید، نام‌گذاری کنید. شما می‌توانید از این صفحه برای صحبت‌کردن با کاربران در مورد افراد پشت وب‌سایت، هدف، ماموریت، ارزش و آنچه که کاربران باید انتظار داشته باشند در وبلاگتان پیدا کنند، استفاده نمایید.

این صفحه به ایجاد اعتماد میان مخاطبان کمک می‌کند زیرا آن‌ها افراد حقیقی پشت‌صحنه را می‌شناسند. همچنین می‌توانید از این فرصت برای نشان دادن محبوب ترین مطالب خود استفاده کنید.

 

وبلاگ وردپرس | صفحه ی درباره ما
وبلاگ وردپرس | صفحه ی درباره ما

 

۲- صفحه‌ی تماس با ما

خوانندگان وبلاگ شما، تبلیغ کنندگان و شرکای تجاری بالقوه همگی باید اطلاعات تماس شما را پیدا کنند.

صفحه تماس با ما به کاربران این امکان را می‌دهد که سریع به شما پیام ارسال کنند یا بدانند چطور با شما ارتباط برقرار کنند بدون اینکه بخواهند از قسمت نظرات این کار را انجام دهند.

شما نیاز دارید که فرم تماس را داشته باشید تا تماس با شما برای کاربران آسان باشد.

با این حال شما می‌توانید آدرس ایمیل، نقشه محل و پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی را نیز اضافه کنید تا راه‌های بیشتری برای ارتباط با شما وجود داشته باشد.

 

وبلاگ وردپرس | ۱۱ صفحه مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد
وبلاگ وردپرس | ۱۱ صفحه مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد

 

 

۳- صفحه‌ی “سلب مسئولیت”

اگر شما به صورت آنلاین از وبلاگ خودتان پول دریافت می‌کنید، باید یک صفحه سلب مسئولیت اضافه کنید.

این صفحه جایی است که شما می‌توانید به کاربران در مورد نحوه‌ی کسب درآمد از وبلاگ خود اطلاع دهید.

برای مثال، اگر شما بنر یا محصولاتی را تبلیغ می‌کنید، می‌توانید به کاربران اطلاع دهید که از محتوای خود، درآمد کسب می‌کنید.

 

 

۴صفحه‌ی “سیاست حریم خصوصی”

صفحه‌ی سیاست حریم خصوصی به طور کلی در مورد اطلاعاتی است که شما در وب‌سایت خود جمع‌آوری کرده‌اید و نیز نحوه‌ی استفاده از این اطلاعات، به مشتریان و کاربران توضیحاتی می‌دهد.

حتی اگر شما هیچ اطلاعاتی از کاربر را جمع‌آوری نکنید، ابزارهای ثالث در وب‌سایت شما مانند Google Analytics می توانند کوکی‌ها را تنظیم کنند.

اگر از Google AdSense استفاده می‌کنید، لازم است یک صفحه‌ی سیاست حفظ حریم خصوصی را به وب‌سایت خود اضافه کنید.

شما می‌توانید بسیاری از الگوهای سیاست حریم خصوصی و ژنراتور را به صورت آنلاین پیدا کنید. به غیر از آن می‌توانید نگاهی به صفحه‌ی سیاست حریم خصوصی ما بیندازید و از آن برای ایجاد صفحه‌ی خودتان بهره ببرید.

 

 

۵صفحه‌ی “شرایط خدمات”

اگر شما یک فروشگاه آنلاین وردپرس را اداره می‌کنید و یا خدمات خود را در وبلاگتان ارائه می‌دهید، به یک صفحه‌ی خدمات نیاز دارید. این صفحه یک سند حقوقی است و بنابراین مشاوره‌ی قانونی حرفه‌ای در این مورد توصیه می‌شود.

همچنین الگوهای آنلاین نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید اما ریسک‌پذیر هستند. این صفحه این اجازه را به شما می‌دهد تا مسئولیت خود را در صورت سوء استفاده از اطلاعات و خدمات ارائه شده در وب‌سایت خود محدود کنید.

همچنین می‌تواند برای مطلع کردن کاربران در مورد مسئولیت‌های خود در رابطه با کپی‌‌رایت، علامت‌تجاری و اینکه چگونه می‌توانند از وب‌سایت، محصول و یا خدمات شما استفاده کنند، به‌کار رود.

 

 

 

۶- صفحه‌ی “شروع “

وبلاگ وردپرس | ۱۱ صفحه مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد
وبلاگ وردپرس | ۱۱ صفحه مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد

 

همانطور که وبلاگ شما بزرگتر می شود، محتوای بیشتری برای نمایش در صفحه اول خود خواهید داشت. این ممکن است کاربران جدیدی را کمی در مورد چگونگی استفاده بیشتر از وبلاگ شما به اشتباه بیاندازد. این جایی است که یک صفحه شروع در اینجا مفید می باشد.

 

هدف از این صفحه معرفی کاربران جدید به محتوای مفید سایت شما است. این به کاربران یک نقشه راه روشن در مورد چگونگی استفاده از مطالب شما را می دهد و منابع را بر اساس اولیوتی که شما تعیین می کنید، می بینند.

 

 

۷- صفحه‌ی “محصولات و خدمات”

اگر شما از یک پلتفرم تجارت الکترونیک مانند ووکامرس وردپرس برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنید، به طور خودکار یک صفحه خرید ایجاد می‌کنید که می‌توانید از طریق منو‌ها بین این صفحات پیمایش کنید.

از سوی دیگر، اگر شما در حال فروش محصولات یا ارائه خدمات بدون استفاده از یک پلاگین تجارت اینترنتی هستید، باید یک صفحه‌ی محصول یا خدمات برای آنها داشته باشید. شما همچنین می‌توانید یک صفحه‌ی اصلی ایجاد کنید تا فهرست محصولات و صفحات فرعی خود را برای محصولات شخصی با جزئیات بیشتر فهرست کنید.

صفحه‌ی پلاگین‌های اسنپ وردپرس را به عنوان نمونه‌ای از یک صفحه محصولات رایج بررسی کنید.

 

 

۸- صفحه‌ی “۴۰۴ سفارشی”

وقتی وردپرس نمی‌تواند یک بخش از محتوا را پیدا کند، به طور خودکار یک صفحه خطای ۴۰۴ را نمایش می‌دهد. معمولا، صفحه‌ی ۴۰۴ بسیار ساده ولی کم خاصیت است.

شما می‌توانید این صفحه‌ی ساده را با صفحه‌ی خطای ۴۰۴ جایگزین کنید و به کاربران خود فرصت‌ بیشتری برای کشف محتوا و ادامه جستجو بدهید.

 

وبلاگ وردپرس | ۱۱ صفحه مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد
وبلاگ وردپرس | ۱۱ صفحه مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشد

۹- صفحه‌ی “آرشیو”

وردپرس به صورت خودکار آرشیوهای زمانی، دسته‌بندی و برچسب را ایجاد می‌کند. با این وجود، اطلاعات هنوز در صفحات مختلف پراکنده شده‌اند و ممکن است به کاربران شما اجازه ندهند که دید کلی از ارزشمندترین محتوای شما داشته باشند.

این جایی است که یک صفحه بایگانی سفارشی وارد می‌شود. این یک صفحه ساده است که می‌توانید از آن برای نمایش پست‌های محبوب خود، آرشیو فشرده، موضوعات برتر، برچسب‌ها و موارد بیشتر استفاده کنید.

 

 

۱۰- صفحه‌ی “تبلیغات”

بسیاری از وبلاگ‌ها برای کسب درآمد از محتوای خود، صرفا بر روی تبلیغات متکی هستند. راحت‌ترین راه برای انجام این کار، عضویت در وب‌سایت گوگل AdSense است.

با این حال شما می‌توانید مکان آگهی را به طور مستقیم به تبلیغ‌کنندگان بفروشید. برای انجام این کار، شما نیاز به ایجاد یک صفحه‌ی تبلیغاتی با اطلاعات مربوط به مکان‌های تبلیغی در دسترس، بازدید ماهانه صفحات و آمار جمعیتی مخاطبان خود دارید.

فراموش نکنید که یک فرم تماس در پایان اضافه کنید تا آگهی‌دهندگان بتوانند به سرعت با شما تماس بگیرند.

شما به یک پلاگین مدیریت تبلیغ وردپرس برای نمایش و مدیریت تبلیغات روی وب‌سایت خود نیاز خواهید داشت. ما استفاده از AdSanity را توصیه می‌کنیم زیرا به شما این امکان را می‌دهد که تبلیغ خود را به راحتی مدیریت کنید یا خود این پلاگین میزبان تبلیغ در سایت شما می‌شود یا مانند Google AdSense طرف ثالث این کار را انجام دهند.

 

 

۱۱- صفحه‌ی ” نوشتن برای ما”

اگر شما دارای یک وبلاگ وردپرس با چند نویسنده هستید و به دنبال نویسندگان بیشتری می گردید، پس نیاز به یک صفحه ” نوشتن برای ما” دارید. این صفحه به سادگی کاربران را قادر می سازد که به دنبال موضوع مورد علاقه خود برای نویسندگی گشته یا از میان موضوعات مرتبط سایت بتوانند یک یا چند موضوع را انتخاب کنند.

 

استفاده شما از این صفحه می تواند این پیام را برای کاربران داشته باشد که در مورد وبلاگ شما چه نوع محتوایی مورد نظرتان است.

مهمتر از همه، این را مشخص کنید که نویسنده چه سودی از نوشتن برای سایت شما دارد. فراموش نکنید که فرم ارسال سریع برای کاربران در پایین این صفحه قرار دهید

 

 

سخنی با شما:

ما امیدواریم که این مقاله به شما در مورد صفحات مهمی که باید در وبلاگ وردپرس خود داشته باشید کمک کند.  البته مقالات آموزش وردپرس بیشتری هم هست که دوست داریم شما هم ببینید.

مطلب پیشنهادی

چگونه reCAPTCHA را به فرم نظرات در وردپرس اضافه کنیم ؟

چگونه reCAPTCHA را به فرم نظرات در وردپرس اضافه کنیم ؟

reCAPTCHA ثبت نام های اسپم و کاربران اسپم یکی از مشکلات اصلی سایت های وردپرسی …

۵ دیدگاه

  1. وردپرس خیلی خوبه .
    از بسیاری از سیستم های محتوی دیگه بهتر و کامل تره
    ممنون بابت مطلب زیباتون

  2. موفق باشید

  3. بسیار مفید بود . ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *